Wyjątkowa Lawenda

Dokładny czas pełnego kwitnienia pól lawendy zależy od pogody w danym sezonie oraz konkretnego rejonu. Można jednak powiedzieć, że pewny okres na podziwianie prowansalskiej lawendy w jej najpiękniejszej odsłonie trwa od końca czerwca do połowy lipca. W tych tygodniach pomiędzy rzędami aromatycznych krzaczków stąpa też najwięcej turystów.

Lawenda znana była już w starożytności. Nasi przodkowie dodawali ją do kąpieli i palili jako kadzidło do oczyszczania pomieszczeń. Olejek pozyskiwany z rozwiniętych kwiatów lawendy, poddanych destylacji z parą wodną lub ekstrakcji rozpuszczalnikami lotnymi, ma mnóstwo zalet, które na pewno doceni każda kobieta.

W lawendzie znajdują się złuszczające kwasy organiczne, garbniki i substancje zwalczające wolne rodniki. Kosmetyki zawierające lawendę poleca się do cery tłustej, ponieważ odkażają i odświeżają skórę, ograniczają produkcję sebum. (CREME 15) Poza tym, łagodzą podrażnienia i wyrównują koloryt skóry. (EMULSION PURE)

W stanach zmęczenia czy silnych nerwów warto wziąć lawendową kąpiel. ( PHYTO BAIN). Kwiaty rośliny zawierają olejek eteryczny, niezwykle chętnie wykorzystywany w aromaterapii. Olejek lawendowy pozwala odprężyć się i wyciszyć, dlatego poleca się dodanie go do wieczornej kąpieli. Można go stosować także do masażu. (HUILE DETOX)

W swoim składzie olejek eteryczny ma sporo fitosteroli i flawonoidów, które działają przede wszystkim antyoksydacyjnie. (DEFENSE +) W składzie chemicznym olejku z lawendy znajdziesz octan linalilu i linalol. Te składniki odpowiadają głównie za zapach olejku. W olejku znajdziesz też garbniki − działają przede wszystkim przeciwzapalnie i antybakteryjnie. (CREME 15) Olejek zawiera także w sobie kumaryny, które rozluźniają mięśnie i stan napięcia w ciele.

Yon-Ka Quintessence to kompleks aktywnych substancji, stanowiący serce kolekcji produktów naszej marki. Olejek lawendowy to jeden z pięciu olejków znajdujących się w tej cudownej esencji.

Znajdziemy ją między innymi w naszym flagowym produkcie jakim jest:

LOTION YON-KA – aromaterapeutyczna tonizująca mgiełka na twarz. Zadba o skórę i ukoi zmysły.