Wpływ niebieskiego światła na świadomą pielęgnacje

Technologia stała się częścią świata z której korzystamy na co dzień. W ostatnim czasie umożliwia nam zachowanie ciągłości pracy czy nauki. Zwróć uwagę ile więcej czasu korzystasz z urządzeń, które posiadają ekran ze światłem?

Naukowcy od dawna wiedzą o cyfrowym zmęczeniu oczu, grupie problemów ze wzrokiem i wzrokiem związanych z długotrwałym korzystaniem z komputerów, smartfonów i tabletów. Nie jest tajemnicą, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu nad ekranem może być szkodliwe dla zdrowia, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że to samo niebieskie światło emitowane przez urządzenia cyfrowe, które mogą uszkodzić oczy, może również uszkodzić skórę i mieć znaczący wpływ na jej wygląd.

Skąd się bierze niebieskie światło?

Pomijając globalną pandemię, ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach niż kiedykolwiek. Wraz z nadejściem zimy i dalszym spadkiem temperatur większa część naszego codziennego życia odbywa się w pomieszczeniach, a dokładniej w Internecie. Wszystko, od laptopa lub komputera stacjonarnego po smartfon, tablet i telewizor, emituje niebieskie światło – wytwarzają je nawet żarówki LED.

Aby naprawdę zrozumieć niebieskie światło, warto mieć podstawowe pojęcie o kolorze. Kolor jest zwykle opisywany długością fali mierzoną w skali lub widmie w nanometrach (nm). Ludzkie oko widzi kolor w zakresie od około 400nm (fioletowy) do 700nm (czerwony). Niebieskie światło pada między 450 a 495 nm, więc ma stosunkowo krótką długość fali – w widmie kolorów pojawia się tuż nad fioletem. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, światło czerwone (620 do 750 nm) ma najdłuższą długość fali. Głównym źródłem niebieskiego światła jest słońce, ale może ono również pochodzić z ekranów komputerów i innych urządzeń cyfrowych.

Czy niebieskie światło jest szkodliwe?

Dobra wiadomość dotycząca niebieskiego światła jest taka, że ​​możesz je zobaczyć. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie możesz liczyć na ochronę tylko dlatego, że przebywasz w domu. Niektórzy badacze szacują, że aż 50% naszego życia spędzamy wpatrując się w ekrany.

Chociaż ekspozycja na niebieskie światło z ekranów i urządzeń cyfrowych jest niewielka w porównaniu z ilością otrzymywaną ze słońca, istnieją pewne obawy co do długoterminowych skutków ekspozycji na niebieskie światło. Największy niepokój dotyczy bliskości ekranu i długości naświetlania.

Czy niebieskie światło wpływa na skórę?

Być może zauważyłeś, że najlepsze marki produktów do pielęgnacji skóry zaczęły wypuszczać produkty, które zwalczają działanie niebieskiego światła. Czy to oznacza, że ​​niebieskie światło uszkadza twoją skórę? Jeśli tak, jakie są tego skutki?

Chociaż potrzebne są dalsze badania, niektóre dowody sugerują, że niebieskie światło może przyczyniać się do przebarwień i może przyspieszać fotostarzenie i rozpad kolagenu. Te rzeczy z kolei mogą zwiększać widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Tak jak zmienia się Twoja codzienność, powinna zmieniać się również Twoja rutyna pielęgnacyjna. Jeśli ważna jest dla Ciebie profilaktyka przeciwsłoneczna, to bądź świadomy światła niebieskiego.

Produkty Yon-Ka dla osób narażonych na świało niebieskie

Im więcej czasu spędzasz przy urządzeniach cyfrowych, tym bardziej narażasz skórę na uszkodzenia. Długotrwała ekspozycja na światło niebieskie może powodować fotostarzenie, wiotkość skóry i przebarwienia.

W tej chwili naukowcy nie określili jeszcze progu, kiedy na skórze zaczyna pojawiać się ekspozycja na światło niebieskie. Mimo to ogólnie najlepiej jest zachować ostrożność, jeśli chodzi o skórę. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze lub korzystasz z przenośnych urządzeń cyfrowych, możesz zechcieć włączyć ochronę przed niebieskim światłem do swojej codziennej pielęgnacji skóry.

Oto najlepsze produkty Yon-Ka, które pomogą Ci zwalczyć obrażenia od niebieskiego światła:

Nude Perfect Fluide – stworzony w 96% z naturalnych składników, ten upiększający podkład pod rozmywanie + nawilżacz chroni skórę przed codziennymi stresorami, w tym niebieskim światłem, zanieczyszczeniami miejskimi i szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Po prostu wygładź go i zobacz, jak znikają zmarszczki, duże pory i niedoskonałości.

Vital Defense – Ten wzbogacony witaminami krem ​​na dzień chroni wszystkie rodzaje skóry przed zanieczyszczeniami środowiska i wolnymi rodnikami, aby zachować miękkość, blask i witalność skóry. Wzbogacona olejkami eterycznymi i rewitalizującym cytrusowym zapachem, formuła szybko się wchłania.

SPF 50 – codzienna ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna, a ten krem ​​przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 50 jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta formuła filtruje zarówno promienie UVA, jak i UVB, aby chronić wszystkie typy skóry przed uszkodzeniami słonecznymi, jednocześnie pomagając utrzymać nawilżenie skóry.

Obrona + Booster – wzmocnij ochronną korzyść swojej codziennej pielęgnacji skóry dzięki temu wzmacniaczowi olejku do twarzy bogaty w przeciwutleniacze. Stworzony z koktajlu organicznych olejków roślinnych i olejków eterycznych, ten wzmacniacz pomaga wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry, aby spowolnić proces starzenia.

Ekspozycja na niebieskie światło może być bardziej problematyczna dla osób o średniej do ciemnej karnacji niż dla osób o jaśniejszej karnacji. Zwłaszcza dla osób, które już doświadczyły przebarwień czy odbarwień lub gdy, skóra jest zmieniona chorobowo.

Niezależnie od odcienia i rodzaju skóry ważne jest, aby rutynowa pielęgnacja obejmowała wszystkie najważniejsze stepy pielęgnacyjne.

Skontaktuj się z naszymi kosmetologami Yon-Ka, aby porozmawiać z profesjonalistą o ryzyku związanym z ekspozycją skóry na niebieskie światło i dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby zapobiec fotostarzeniu.