Geranium – symbol harmonii i ANTY-AGING

Olejki eteryczne oferują wiele korzyści, zarówno dla naszej skóry, jak i dla ogólnego samopoczucia. Dlatego w słynnej „Kwintesencji” Yon-Ka umieściliśmy pięć wyjątkowych olejków eterycznych. Jeśli jeszcze nie znasz, Quintessence to mieszanka naturalnych olejków eterycznych, które można znaleźć w produktach Yon-Ka. 

Geranium to eliksir piękna efektywnie oddziałujący na skórę, wypełnia skórę młodzieńczym blaskiem. 

Zioło to pochodzi z Egiptu z rodziny Geraniaceae i liczy około 200 gatunków na świecie. Każdy gatunek różni się intensywnością w działaniu.

Geranium używany przez Yon-Ka, to pelargonium graveolens – ze względu na jej wyjątkowe drobinki oraz właściwości fizjologiczne związane z równowagą składników biochemicznych, jest to forma, która idealnie sprawdza się w kosmetykach o wysokiej jakości. Dobrze komponuje się z olejkiem lawendowym, cyprysowym, rozmarynowym i tymiankowym.

Rośliny geranium zbierane są przed zakwitnięciem kwiatów, zanim liście zaczną żółknąć, czyli w momencie, gdy ich zapach cytralu zmienia się w zapach róży i geraniolu.

Ich zapachy różnią się w zależności od gatunku i kraju produkcji.

Z zebranych 100 kg geranium daje od 250 do 300 g olejku eterycznego, który ma właściwości przeciwzapalne, lecznicze, antyseptyczne, przeciwgrzybicze, ściągające, hemostatyczne, odstresowujące, przeciwzmęczeniowe. Geranium jest uznawane za adaptogen, tj. lek ziołowy, który wspomaga organizm w walce ze stresem.

Geranium był używany w dermatologii w leczeniu starzenia się skóry i wykorzystywany w wielu w różnych badaniach. Powodem, dla którego najlepsze laboratoria decyduje się na ten olejek, jest to, że jest w stanie zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek poprzez napięcie skóry twarzy. Wykazano, że stosowany regularnie spowalnia efekty starzenia i nadaje skórze młodzieńczy wygląd.  Krem w którym, można znaleźć geranium w Quintessence to EXCELLENCED CODE CREME.

Dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym olejek geraniowy jest idealny dla zmagających się z trądzikiem. Wypryski często mogą być koszmarem, ponieważ mogą być bolesne i mogą obniżyć poczucie własnej wartości. Jeśli szukasz czegoś, co wyeliminuje te brzydkie pryszcze, produkt taki jak JUVENIL z olejkiem geraniowym może pomóc w oczyszczeniu skóry.

Działa, pomagając wyeliminować bakterie wywołujące trądzik, co pomoże wyleczyć wszelkie aktywne wypryski, jednocześnie zapobiegając ich pojawianiu się. Ponadto pelargonia nie powinna podrażniać skóry, jest bezpieczna przy skórach w leczeniach dermatologicznych.

Geranium wykorzystuję się w aromaterapii ze względu na właściwości zapachowe. Aby odkryć aromat tego oleju eterycznego, należy do pielęgnacji włączyć LOTION Yon-Ka do skóry suchej, wrażliwej lub mieszanej, tłustej.