Co to są peptydy?

Czy wiesz, że….nasze topowe  kosmetyki zawierają peptydy , które działają niczym botox ?

Co to są właściwie te peptydy ?

Peptydy to organiczne związki chemiczne, będące połączeniem dwóch lub więcej aminokwasów wiązaniem peptydowym.

Hmmm….Podobna definicja określa nam również białka. Jaka jest więc różnica między nimi? Zasadnicza! Polega ona na ilości aminokwasów: w peptydzie jest ich poniżej stu, co sprawia, że są cząsteczką o wiele mniejszą.
A jakie ten rozmiar ma znaczenie dla kosmetologii? 
Podstawowe! Miniaturowy peptyd prędzej przedostanie się przez barierę  jaką jest skóra, która dla dużego białka jest właściwie nie do pokonania.

Yon-ka to bogactwo peptydów!

Wśród nich wyjątkowe peptydy z pąków buku.

Jako pierwsze wczesną wiosną na zew natury odpowiadają drzewa. Ich soki ruszają z ogromną życiodajną mocą, krążą w pniach i konarach, rozpoczynając uśpiony w zimowych miesiącach proces wzrostu i rozmnażania. Najpierw gałązki pokrywają się pączkami – to w nich kumuluje się część owej obudzonej właśnie energii.

Pąki buka  bogate są w związki fenolowe (kwas wanilinowy, synapowy, ferulowy), saponiny, flawonoidy, garbniki i alkaloidy, fitochinony(wit K) , tokoferole(wit E). 

Produkty peptydowe działają naprawczo na skórę, wiele jej problemów i defektów. Największą oczywiście ich zaletą są właściwości wygładzające zmarszczki.

(PHYTO 52, AGE-DEFENSE) Jeśli więc zauważyłaś spadek elastyczności, pierwsze zmiany wokół oczu lub ust bądź bruzdy nosowo-wargowe u swoich klientek warto zapoznać ich z naszymi kremami ,które mają cudowną moc!


(PHYTO-CONTOUR)

Oprócz tego wzmocnią barierę ochronną naskórka, pobudzą do aktywności skórę właściwą i w sposób widoczny spłycą również zmarszczki. Cerę dojrzałą dodatkowo wzmocni serum z peptydami, 

zwiększy napięcie skóry i zapewni jej długotrwały efekt liftingu.

(ELIXIR VITAL)

Aby skutecznie walczyć z oznakami starzenia oraz zmarszczkami, krem z peptydami dobrze jest aplikować na noc, dzięki czemu pobudzimy produkcję fibroblastów, zapewnimy skórze elastyczność i wzmocnimy nocną regenerację skóry

Znajdziemy go w naszych produktach Yon-ki takich jak:

1.Phyto-Contour
2.Phyto 52
3. Elixir Vital (ulubiony krem Meghan Merkle)
4.Alpha-Peel
5.Creme Lumiere
6.Phyto 152
7.Age-Defence