7 korzyści z używania naturalnych masek glinkowych

Pomyśl o swojej pierwszej  pielęgnację skóry. Jakie produkty przykuły Twoją uwagę jako pierwsze? Są szanse, że nie były to peelingi kwasowe ani serum antyoksydacyjne. Zwłaszcza jeśli w młodości zmagałeś się z wypryskami, prawdopodobnie stosowałeś maseczkę glinkową. Są łatwe do znalezienia, proste do zastosowania i – bądźmy szczerzy – dają świetne rezultaty.  Maseczki z glinki są podstawą pielęgnacji skóry i to nie bez powodu. Naturalne glinki, takie jak kaolin, bentonit i montmorylonit, mają długą historię stosowania w medycynie alternatywnej i naturalnej pielęgnacji skóry. Oto, co musisz wiedzieć o zaletach masek z naturalnej glinki i o tym, jak ich używać. 

Jakie są zalety masek glinianych? 

Glinka była stosowana w medycynie alternatywnej od wieków, począwszy od 60 roku p.n.e. a sam Arystoteles – nazywany Ojcem Medycyny – zachwalał jego terapeutyczne korzyści. Naturalna glinka pochodzi z samej Ziemi i jest bogata w minerały. Ma właściwości detoksykujące i oczyszczające, co czyni go szczególnie korzystnym jako składnik pielęgnacyjny skóry.

Oto 7 najważniejszych zalet maseczek glinkowych dla Twojej skóry:

1.Wyciąga zanieczyszczenia. 

W ciągu dnia tłuszcz, brud i inne zanieczyszczenia mogą gromadzić się na powierzchni skóry i głęboko w porach – glinka pomaga usunąć te zanieczyszczenia. 

2. Rozjaśnia poszarzałą cerę. Maseczki z naturalnej glinki zapewniają delikatne złuszczanie, pomagając usunąć martwy naskórek z powierzchni skóry, pozostawiając cerę jaśniejszą. 3.Matuje cerę tłustą. Maseczki z glinki mogą pomóc wchłonąć nadmiar sebum i zrównoważyć produkcję sebum w skórze – może to również pomóc w zmniejszeniu nasilenia lub częstotliwości wyprysków trądzikowych. 

4. Poprawia wygląd porów. W rzeczywistości nie możesz zmienić rozmiaru porów, ale maski glinkowe mogą pomóc je obkurczyć, zapewniając gładszą cerę.

5. Poprawia krążenie. Naturalna glinka może poprawić krążenie w skórze, pomagając dostarczać do skóry natlenioną krew i składniki odżywcze, wspomagając gojenie i regenerację.

6. Równoważy produkcję sebum. W przypadku skóry mieszanej maski z glinki mogą pomóc zrównoważyć produkcję sebum w skórze, nie powodując jej nadmiernego wysuszenia lub podrażnienia.

7. Zwalcza wypryski. Nałożenie maski z glinki na aktywne wypryski trądzikowe pomaga łagodzić podrażnienia i zmniejszać stany zapalne, jednocześnie absorbując nadmiar sebum i bakterii, aby zapobiec powstawaniu kolejnych zmian.

Oprócz tych korzyści dla skóry, maski glinkowe są łatwe do nałożenia i łatwe do usunięcia. Po prostu zacznij od czystej skóry i nałóż grubszą warstwę maski za pomocą palców lub czystego pędzla do makijażu. Pozostaw maskę na 10 do 15 minut, a następnie usuń wilgotnym wacikiem i nałóż nawilżający krem ​. Dwie naturalne maski glinkowe od Yon-Ka są oparte na komórkach roślinnych, zapewniając naturalne i naukowo udowodnione rezultaty.

Glinka, tradycyjny składnik do pielęgnacji skóry, jest podstawą dwóch masek oczyszczających – Masque 103 i Masque 105 – które oczyszczają skórę, zwężają pory i równoważą nadmierne wydzielanie sebum. Te preparaty są wykonane z unikalnej potrójnej mieszanki glinki Yon-Ka, która zawiera następujące rodzaje glinki: 

  1. Kaolin – biała chińska glinka, kaolin jest używany do równoważenia produkcji oleju i poprawiania tekstury i wyglądu skóry.
  2.  Bentonit – beżowa francuska glinka, bentonit służy do zwężania porów.
  3. Montmorillonite – zielona francuska glinka, montmorylonit odtruwa i dotlenia skórę.

Maska 103 → To maska ​​oczyszczająca pory jest niezbędna dla skóry normalnej i tłustej. Ta oczyszczająca i detoksykująca maska, zawierająca potrójną mieszankę glinki, pomaga rozjaśnić skórę, jednocześnie zwężając pory, zapewniając świeższą i młodszą cerę. Złożona z naturalnych składników maska ​​z glinki zawiera również luksusową mieszankę oczyszczających składników roślinnych, w tym ekstraktu z dzikiego tymianku i olejków eterycznych z limonki, słodkiej pomarańczy i szałwii, które działają tonizująco i dotleniająco na skórę. Stosuj 1 do 3 razy w tygodniu po oczyszczeniu i tonizacji Lotionem Yon-Ka. 

Maska 105 →  Ta oczyszczająca maska ​​stworzona z myślą o typach skóry normalnej, suchej i wrażliwej łagodzi, oczyszcza i detoksykuje skórę. Wykonana z naturalnych składników, w tym potrójnej mieszanki glinki, ta maska ​​może służyć jako zabieg rozjaśniający. Olejek ze skórki cytryny optymalizuje detoksykujące działanie tej glinkowej maski, a luksusowa mieszanka olejków eterycznych i pielęgnujących składników roślinnych pomaga zwężać pory i koi. Stosuj 1 do 3 razy w tygodniu po oczyszczeniu i tonizowaniu za pomocą Lotion Yon-Ka.